Rama citon Gazin, edhe Zhvejku do e kishte zili: Artistit nuk i duhet Teatri, por jam për Teatër të ri!

Rama citon Gazin, edhe Zhvejku do e kishte zili: Artistit nuk i duhet Teatri, por jam për Teatër të ri!

15:08, 20/08/2019

Edi Rama, pasi konsumoi shumë aktorë të shquar (të vdekur e të gjallë) të cilët më së shumti e përgënjeshtruan, në përpëlitjen e radhës për të justifikuar aferën gjigante për prishjen e Teatrit Kombëtarë është katandisur të gjejë alibi, te aktori i `Portokalli` dhe besniku i partisë, Gaz Paja.

Më interesantja është se në ato dy fjalë që thotë për Pajën gjatë citimit që i bën për çështjen e Teatrit, (E ka futur edhe në këshillin bashkiak të Erion Velisë), tregohet i sinqertë dhe thotë; S`ka nevojë për prezantim!

Por fjalët që ka përzgjedhur nga humoristi Paja janë edhe më “epike”, njësoj sikur janë nxjerrë nga ndonjë skenë e vetë Portokallisë. 

“Ndoshta artistit nuk i duhet teatër se artin e tij e bën kudo, por jam për një teatër të ri se jam pro zhvillimit”, mbron Paja projektin e Ramës në një mënyrë që, edhe ushtari i mirë Zhvejk do ta kishte zili.

Postimi i Ramës në FB

Gaz Paja s’ka nevojë për asnjë prezantim besoj

GAZMEND PAJA:

Fryma është pozitive, edhe ata që nuk kanë qenë dakord, janë bërë të logjikshëm dhe kanë kuptuar se kjo është në të mirë. Jam pro teatrit të ri, unë respektoj maksimalisht legjendat që kanë kaluar dhe janë gjallë, por jam edhe natyrë që e dua zhvillimin për vete dhe për ata që do vijnë pas nesh. Le ta mbajmë atmosferën pozitive, bashkëpunuese. Ndoshta artistit nuk i duhet teatër se artin e tij e bën kudo, por jam për një teatër të ri se jam pro zhvillimit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz20/08/2019 17:25

Keni te drejte Edver Taqi Bajga kur thoni qe ky evgjti spiun nuk ka nevoje per prezantim, sepse ky haleja i ridhjerjes tende, eshte kelyshi i dy prinderve spiune te sigurimit te Enver Dylberit. Nga i njejti mut jeni ngjizur, partia qelbesire komuniste e themeluar nga serbet, aktori evgjit i dy prinderve spiune, dhe ti Edver Taqi Haleja!

lali kurva20/08/2019 16:12

O gasi....kur ta Q.. grun veliaj si ndjehesh ? Qenef mashkull...vk....

Radi20/08/2019 15:43

Po c'ne artist ky i biri atij karagjozit nga Ballshi?Ky eshte nje palaco dhe asgje me shume, se te kesh moshen e tij dhe te jesh me bindje komuniste do te thot qe edhe ato palacolleqe qe ben ne skene te duken idiotesira.

Nik peta20/08/2019 15:28

Kur karagjozi i portokallise Gaz Paja merret me politike dhe i del ne mbrojtje Edi Rames, per teatrin eshte per te vene duaret ne koke.Pinjolli i Luftar Pajes nuk ka dhene asnje minute shfaqe ne kete teater dhe kerkon prishjen e tij.O gaz Paja zoti te beri ty per karagjioz, sepse nuk je per njeri seriioz.Ti ne fushate me edi Ramen tregove bercalete te turpeshme, duke ofenduar grate gjirokastrite.po tani qe ti more gruan, a i ke thene .....se fillove nga pretendimet, apo e ke lene ate pa.....

Kur karagjozi i portokallise merret me politike20/08/2019 15:22

Kur karagjozi portokalliser merret me politike e mbron Ramen eshte

Shto koment

Denonco