VIDEO/ Ambasada amerikane: Ja si do t'i ndjekë SPAK-u, zyrtarët aktualë të paprekshëm dhe ...

VIDEO/ Ambasada amerikane: Ja si do t'i ndjekë SPAK-u, zyrtarët aktualë të paprekshëm dhe ...

09:08, 20/08/2019

Ambasada amerikane në Tiranë u ka dhënë një tjetër "leksion" qytetarëve shqiptarë për organet e drejtësisë dhe këtë radhë, sesi do të funksionojë SPAK, Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, kundër zyrtarëve aktualë të shtetit dhe atyre të dikurshëm.

Ambasada shprehet: "Në videon e kaluar, mësuat mbi Gjykatën Kushtetuese. Këtë javë, do të flasim për Strukturën e Posaçme Anti-Korrupsion dhe Anti-Krim i Organizuar, ose shkurt SPAK.

Pse nevojitet SPAK dhe si do t’i ndjekë penalisht ky institucion rastet e korrupsionit në nivelet më të larta? Mësoni se si SPAK do të jetë një organ i pavarur, jo i politizuar, i cili do të hetojë dhe ndjekë penalisht “të paprekshmit” e Shqipërisë, duke përfshirë zyrtarë të tanishëm dhe ish-zyrtarë të lartë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Fuck soros20/08/2019 14:24

Nje eshte nje nga te shumtit persona ne shqiperi qe punojne ne interes te sorosit ???? lejla ti nuk perfaqeson as 1% te administrates amerika, ti je thjesht nje qen i sorosit.

Kadriu 20/08/2019 14:02

Si ta beni me shqiptare si ta beni me te huaj, Ramen dhe Linden nuk e heton SPAK se eshte me marreveshje me Lu

...20/08/2019 13:51

Me duket se keta duan te bindin veten pasi asnjeri nuk i ha koqet e tyre me SPAK e me the te thash. Supozimi i dyte eshte se keta duan te bindin ambasadoren e re se i kane bere mire punet dhe i kane shpenzuar parate e taksapaguesve Amerikane duke bere reformen ne drejtesi ne nje vend te prapambetur e injorant. Porse mjeshtrat, te cileve u ka rene ne dore reforma ja kane q...... nonen drejtesise

Loni20/08/2019 13:39

SPAK - aspak nuk ka per te prekur politikanet dhe ish politikanet DHE ZYRTARET E DJESHTEM E TE SOTEM Te larte. Keshillin e Larte te Prokurorise qe do te emroi Byrone e hetimit dhe prokuroret e gjyqtaret do t'i zgjedhi POLITIKA. po kush eshte politika? Parlamenti? po kush e ben ligjin ne parlament? Ps-ja ose PD-ja neser. Dhe kush eshte ne krye te tyre? Edi Rama dhe Lul Basha. Ku ishim? Asgjekundi. Jo me kot ka dale shprehja: SELANIN E TATEPJETE SIC KA QENE DO TE JETE.

Messi 20/08/2019 12:20

Ja si do na q... me forte Ambasada Amerikane me SPAK-un ( Struktura e Posacme e Aktrimit te K...) ! Thanks !!!

Profesori 20/08/2019 11:38

Se cfare eshte bere ne Shqiperi dhe cilet jane autoret e aktoret kete e dine edhe ata pa shkolle, por me e habitshmja eshte qe propaganda me "corben " e reformes vazhdon , se pas sukseseve qe kreu juaj Sorosian Lu korri me kapjen e peshqve te medhenj tremujor pas tremujori tani edhe kjo demagogji na duhej. Dy pyetje publike: A do t' i kerkoni falje popullit shqiptar qe keni tre vjet qe e keni lene pa sistem drejtesie? A do ta filloje kjo strukture NGA. KOKAT e krimit ne Shqiperi qe jane kryeministri, organizata kriminale Rilindja, te gjithe keshilltaret e huaj te qeverise, disa ambasadore te huaj , Xhorxh Soros, Zhan Klod Junker, Mogherini, Kmut Flekenshtajn, Vllahutini? Jane keta qe Kane shkaterruar nje komb te tere dhe kane vrare te ardhmen dhe shpresen e shqiptareve.

hasan 20/08/2019 11:33

Kush ta ka dhuruar gjithe ate flori qe ke perpara o ti e luse,besoj narkorama me shoke shume.

Shto koment

Denonco