Shkodër, pas konstituimit të Këshillit bashkiak, qytetarët qëllojnë me shishe Tom Doshin

Shkodër, pas konstituimit të Këshillit bashkiak, qytetarët qëllojnë me shishe Tom Doshin

12:43, 19/08/2019

Sapo ka përfunduar mbledhja për konstituimin e Këshillit Bashkiak dhe të gjithë pjesëmarrësit kanë dalë nga ambjentet e Bibliotekës së Universitetit Luigj Gurakuqi.

Turma e protestuesve tashmë e acaruar dhe aspak e qetë, ka qëlluar në drejtim të atyre që dolën nga mbledhja e Këshillit me shishe uji. Për FaxNews, Tom Doshi tha: “Kjo proteste nuk është normale, sepse këta nuk kanë marrë pjesë në zgjedhje dhe s’kanë pse protestojnë. Unë kam ardhur si përfaqësues i PS-së dhe për të tjera, vendimet i merr Edi Rama.”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alabak me Kostum 19/08/2019 15:14

Alabak me Kostum

Shto koment

Denonco