Edi Rama çon Tom Doshin në Shkodër për të konstituuar këshillin bashkiak

Edi Rama çon Tom Doshin në Shkodër për të konstituuar këshillin bashkiak

11:45, 19/08/2019

Edi Rama ka vendosur Tom Doshin si njeriun që do të kontrollojë Shkodrën.

Është pikërisht Doshi njeriu i cili është në krye të konstituimit të Këshillit Bashkiak të Shkodrës.

Pasi shkarkoi Ditmir Bushatin dhe Valdrin Pjetri i doli i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Rama ka ndryshuar strategji.

Ka vendosur që në Shkodër të dërgojë Doshin, njeriu të cilit SHBA i ka ndaluar hyrjen.

Këta janë njerëzit me të cilët Edi Rama kërkon që të kontrollojë Shkodrën.

Pikërisht për këto arsye, sot në Shkodër qindra qytetarë kanë dalë në protestë kundër këshillimit monopartiak të Bashkisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shkodrani19/08/2019 12:01

mire doshi vagabond-injorant-katundare po ajo llapazanja mesi a ka ftyre qe rrine ne nje tavoline me doshin .

Shto koment

Denonco