‘Valdrin Pjetri filozofia kriminale e Rilindjes’/ Braimllari: ‘SĂ« shpejti emra tĂ« rinj qĂ« flasin me krimin e organizuar’

‘Valdrin Pjetri filozofia kriminale e Rilindjes’/ Braimllari: ‘SĂ« shpejti emra tĂ« rinj qĂ« flasin me krimin e organizuar’

21:41, 14/08/2019

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari paralajmëroi se përveç Valdrin Pjetrit do të dalin emra të tjerë, që janë të lidhur me struktura kriminale.

Nga Ora Neës, Braimllari tha se rasti i kryebashkiakut të ri të Shkodrës është i përsëritur.

Ai u shpreh se Valdrin Pjetri është filozofia e Rilindjes.

‘Nuk kemi dyshime qĂ« Edi Rama nuk kĂ«rkon qĂ« ShqipĂ«ria tĂ« integrohet nĂ« BE, sepse nĂ«se ndodh ky proces nuk do ketĂ« kandidatĂ« si Valdrin Pjetri. I Ă«shtĂ« pĂ«rmendur shumĂ« emri Vladrin Pjetrit pĂ«r kandidaturĂ«n si kryetar bashkie nĂ« ShkodĂ«r, por ajo Ă«shtĂ« filozofia e Rilindjes. Nuk Ă«shtĂ« vetĂ«m ai, ka edhe tĂ« tjerĂ« qĂ« nĂ« ditĂ«t nĂ« vazhdim do tĂ« dalin, tĂ« cilĂ«t pĂ«rfaqĂ«sojnĂ« strukturat kriminale, tĂ« cilĂ«t komunikojnĂ« nĂ« telefon me krimin e organizuar.

Sa përket dekretit të Presidentit për 13 tetorin, Braimllari shprehu bindjen se në këtë datë do të jenë zgjedhjet lokale. Ai tha se aksioni opozitar do të bëhet publik në javët e para të muajit shtator.

‘Ne kemi njĂ« datĂ« kushtetuese qĂ« Ă«shtĂ« 13 tetori. UnĂ« vazhdoj tĂ« mendoj dhe kam bindjen se nĂ« 13 tetor do jenĂ« zgjedhjet lokale dhe KQZ do reflektojĂ«. Sepse pĂ«rgjegjĂ«sia penale mbi kĂ«ta 4 persona qĂ« janĂ« pjesĂ« e KQZ do tĂ« jetĂ« mjaft e rĂ«ndĂ«. Po pengojnĂ« jo vetĂ«m tĂ« drejtĂ«n pĂ«r tĂ« marrĂ« pjesĂ« nĂ« zgjedhje, tĂ« drejtĂ«n pĂ«r tĂ« regjistruar partitĂ« politike, por po shkatĂ«rrojnĂ« demokracinĂ« nĂ« vend. Opozita ka tĂ« qartĂ« agjendĂ«n e saj dhe agjenda e opozitĂ«s do tĂ« jetĂ« e qartĂ« pĂ«r opinionin publik javĂ«t e para tĂ« muajit shtator.’ tha Braimllari.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco