Vdekja e Gjergj Xhuvanit/ Rama: U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi

Vdekja e Gjergj Xhuvanit/ Rama: U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi

19:14, 14/08/2019

Kryeministri Edi Rama duket i shokuar nga ndarja nga jeta e regjistorit Gjergj Xhuvani.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë shkruan ndër të tjera se, i janë dashur disa minuta për të besuar lajmin e kobshëm.

"O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit.

Sa shum? gjëra për të thënë e sa pak fjalë mblidhen bashkë në këtë moment...

Miku i shtrenjtë dhe i mirë qysh nga kohët më të vjetra, regjizori Gjergj Xhuvani, nuk i çeli më sytë, pasi mbrëmë përfundoi në Romë, filmin e tij të ri????

S’kam fjalë...", shkruan Rama në mesazhin e tij.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco