PD, Topallit/ Promovove Valdrinin nga miqësia me babain e tij. Të përdor Rama

PD, Topallit/ Promovove Valdrinin nga miqësia me babain e tij. Të përdor Rama

17:16, 14/08/2019

Pa kaluar më shumë se një orë nga deklarata e ish-kryeparlmentares, Jozefina Topalli, e cila akuzoi kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën, se po mban në pushtet kryeministrin Edi Rama, ka ardhur reagimi nga dega e demokratëve në Shkodër.

Në letrën e degës lokale të PD-së, shprehet habia që ish-deputetja nuk kushtoi asnjë fjalë për kryebashkiakun e zgjedhur, pasi “me gjasa është kujtuar, që duke injoruar kontributin e çdo demokrati të ndershëm, gjatë kohës që qeveriste PD, për hatër të Luigjit, babait të Valdrinit dhe mikut të saj, e promovoje Valdrinin në poste drejtuese, edhe pse pa asnjë kontribut në Partinë Demokratike”.

REAGIMI I PLOTË

Sa here Rama eshte ne pozite te veshtire, shfaqet Jozefina Topalli duke sulmuar demokratet dhe Kryetarin Basha!

Rastesi apo sherbim ndaj Rames, kete e gjykojne vete qytetaret e Shkodres dhe te Shqiperise!

Çudia eshte se skishte asnje fjale per Valdrinin, si trafikant i denuar droge!

Asnje fjale per Ramen qe perdhosi dinjitetin e qytetareve te Shkodres me kandidatin e denuar per trafik droge!

Me gjasa eshte kujtuar, qe duke injoruar kontributin e cdo demokrati te ndershem, gjate kohes qe qeveriste PD, per hater te Luigjit, babait te Valdrinit dhe mikut te saj, e promovoje Valdrinin ne poste drejtuese, edhe pse pa asnje kontribut ne Partine Demorkatike.

Koha kur interesi i demokrateve neperkembej per interesa personale, ka marre fund! Kete duhet ta kuptoje edhe znj. Topalli!

Partia Demokratike dhe demokratet e Shkodres dhe gjithe Shqiperise jane ne nje beteje te perditshme me te keqen dhe krimin e organizuar qe qeverise Shqiperine. Ne jemi te vendosur ta cojme deri ne fund betejen tone per Shqiperine si gjithe Europa.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

kuti18/08/2019 00:06

Nuk jam me josefinen dhe me asnje palo,politik shqiptar; PD-ja ka gjashte vjet qe ka nuk ka bere veçse nje vërrëne uje , nese nuk eshte dghe ajo ne tepsi

LLESH17/08/2019 18:04

KJO PALO FEMER DIKUR ISH KRYEPARLAMENTARE BERI REFORMEN ADMINISTRATIVE DUKE NDERHYRE NE SHUME LARGIME INTELEKTUALESH ME MOTON ME MIRE DJEPIN BOSH SE DJALLIN BRENDA E DUKE FUTUT SOJET E PJETRAJVE ETJ

Korabi16/08/2019 15:19

Nuk e besova kur thane se xhozi eshte bashkpuntore e sigurimit.Po tani duke e ditur se sigurimi i fute ne veprim bashkpuntoret ne kohen e duhur po besoj se xhojt i paska ardhur koha.Ke gelltit corben tani vjelle turp per ty.

Goni15/08/2019 16:57

Vetem Jozefines nuk i takn te flasi me kete gjuhe kunder PD. Une nuk e simpatizoj PD dhe as Berishen, por duke qene njeri, se pari duhet te jemi mirenjohes. Sado i keq qe eshte Berisha ne syte e nje pjese te madhe te popullit, ai eshte mirenjohes, gje qe nuk e ka asnje politikan tjeter ne Shqiperi. Mirepo Jozefina eshte jashtezakonisht jomirenjohese. Turp!

Daj Jaku15/08/2019 16:03

Bëji të fala Rasim Kuqit, tek shtëpija e tij dhe e bijës së tij, shoqes së ngushtë (motrës) ku kalove kalove rininë, aty ku u rekrutove. Turpi i intelektualizmit shkodran, me u përfaqësu me të tilla personazhe. Po i shpërblen E Dramës postin e dhjepllomates (kockën) që të serviri Ditmiri, nipi i gruas së Rasimit, djali i tezes i Ditmir Sulbyth Bushatit. Bën mirë të qëndrosh në Tiranë, vënd i bekuar për zuzarët, për karrieristët, për injorantët, për pushtat e pushtetit, mos e ndyej qytetin e bekuar të demokracisë, të luftëtarëve të parë të antikomunizmit, të cilët i nxore në hije, kur tu ngref mbas pilafit të futeshe në PD, duke i prishur mendjen me hiret e tua keyetarit të PD Shkodrës, që të propozoi për dhjeputete. Kaq deshe, u bëre pashallesha e Shkodrës nga çarapet e grisura.

lali kurva14/08/2019 21:38

E paska qi lugi -join qe heret.....yyyy te qifte valdini vajzen do Zoti se e ke dhe pjeshke....

Emigranti14/08/2019 19:20

Turpe per ty e ca si puna jote Jozefine,me PD qe te "digjet" barku aqe shume te paska lidhur vetem karigja. Ti dhe ca si puna jote duheshit hequr me pare'po ju mbajti Betisha me kurris kaqe vjet. Hani parate qe bete kur ishit ne pushtet dhe mbyllni goje.

Shto koment

Denonco