Lajmi i fundit

DOKUMENTI/ Zbulohen kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, sa lek paguhet një dozë vaksinë anti-Covid

Valdrin Pjetri thirret të japë shenjat e gishtave, letër edhe drejtësisë italiane

Valdrin Pjetri thirret të japë shenjat e gishtave, letër edhe drejtësisë italiane

16:43, 14/08/2019
A+ Aa A-

Pretendenti i Ramës në Shkodër, Valdrin Pjetri, tashmë pas publikimit të kartelës penale në Itali nga Partia Demokratike, do të duhet të përballet edhe me drejtësinë.

Prokuroria e Përgjithshme është duke përgatitur fletë-thirrje për Pjetrin, me qëllim marrjen e gjurmëve të gishtave të cilat më pas do të ballafaqohen me gjurmët e gishtave që do të vijnë nga Italia.

Aktualisht mësohet se Prokuroria i është drejtuar ministrisë së Drejtësisë, drejtorisë së burgjeve dhe gjykatave shqiptare për të ditur nëse Valdrin Pjetri kishte precedent penalë, të cilët në përgjigjen e kthyer kanë informuar se ky i fundit nuk kishte precedentë penalë në Republikën e Shqipërisë.

Ndërkohë Prokuroria e Përgjithshme i është drejtuar Europolit me kërkesën për të verifikuar bazën e të dhënave për Pjetrin kur është kryer ndalimi, arrestimi apo dëbimi në shtetin italian në vitet 2001-2002.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco