Nga bjeshkët, Meta prezanton se kush e prodhon kosin më të mirë në botë

Nga bjeshkët, Meta prezanton se kush e prodhon kosin më të mirë në botë

09:23, 14/08/2019

Presidenti Ilir Meta dhe bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi kanë publikuar një fotografi sot nga Prevalla e Kosovës, në të cilën kanë dalë së bashku me një blegtor.

Meta e ka vlerësuar mjaft Bajramin, burrin me të cilin shfaqet në fotografi teksa shprehet: “Nëse do të jepej një çmim ndërkombëtar se kush prodhon kosin më të mirë, nuk do habitesha që vendin e parë do ta fitonte Bajrami, këtu në Prevallë.

Edhe pse dikur mësues, ai i është rikthyer tani traditës shekullore të familjes së tij si blegtor, duke shkëlqyer me punën dhe produktet mjaft cilësore. I lumtur të njihja këtë njeri të mrekullueshëm.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Askushi 14/08/2019 11:10

Po ky debili e bene per karshillek me shqiptaret qe nuk dine ku te fusin koken nga i nxehti, qe skane buke te hane......plera e plerave...dhe ne duhet te shpresojme qe Lirka floririt do te jete zgjidhja, mbrojtja jone ndaj mafjes...

Shto koment

Denonco