'Po i shtrëngohet laku në fyt/ Për të shpëtuar lëkurën e tij Rama po shet edhe të vëllanë'

'Po i shtrëngohet laku në fyt/ Për të shpëtuar lëkurën e tij Rama po shet edhe të vëllanë'

17:18, 13/08/2019

Edi Rama për të shpëtuar lëkurën e tij po shet edhe vëllain e tij, Olsi Ramën.

Kështu shkruan në një postim të tijin në Facebook ish kryeministri Sali Berisha.

Sipas tij, kryeministrit po i shtrëngrohet laku në fyt.

Berisha shton se, Rama është i informuar për lidhjet e vëllait të tij me grupin e kokainës së Xibrakës.

Postimi i plotë i ish kryeministrit Sali Berisha:

Edvin Mafia per lekuren e tij po shet Olsi Drogen!

Miq, Edvin Droges po i shtrengohet laku ne fyt!
Pasi e kishte mbrojtur deri sot Valdrin Drogen dhe kishte bllokuar hetimet, sot ai ne nje postim ne twitter deklaro:

“Jo Valdrini, po vëllai im të jetë ( fjala eshte per Olsin), s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua, në raport me ligjin e me besnikërinë ndaj popullit! Përgjegjësia për çdo akt individual të padenjë është individuale,( me fjale tjera eshte e Olsit dhe jo familjare)
Edvin je i pashprese, cfare eshte e Olsit eshte edhe e jotja dhe kjo eshte e dokumentuar.

Miq, kete deklarate Edvin Droga e beri per Olsin sepse duket se eshte informuar se eshte i dokumentuar me ze dhe figure bashkepunimi i ngushte i Olsit me kreun e grupit te Xibrakes, Genti Xhixha, te cilin vellaçko Olsi e percolli nga Shqiperia pas leshimit te urdher arrestit nga prokuroria. Perveç kesaj, vet Edvini eshte ne tave por duket se po pregatit Olsin qe te deshmoje kunder pergjegjesise dhe implikimit familjar.

Ndaj dhe Edvini mbyll postimin e tij ne twitter: “Përgjegjësia jonë është si reagojmë ndaj një akti të padenjë individual!”! Edvin, akuzoje sa te duash Olsi drogen, vete nuk ke shpetim. Rama ik! sb

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

perbindeshi sureit15/08/2019 13:57

o zot,ky per te shpetuar lekuren e tij ,e q... edhe te jemen ne p...

Edlir Rameta13/08/2019 21:22

Doktor Berisha je gjigand,por te lutem mos e turturo kaq shume Ed cocainen,une besoj se ju doktor Berisha e keni ne dore Edvin poturen,jame i sigurte 1 milion % por te lutem audio dhe video pergjimet per "vellackon"e Edvin droges bejini publike,jepini goditjen fatale politike monstres Edvin.Respekte doktor Berisha.

Shto koment

Denonco