VIDEO/ Radhë torturuese në dyert e komisariateve, Berisha: Narkoshteti i Edvin Mafisë!

VIDEO/ Radhë torturuese në dyert e komisariateve, Berisha: Narkoshteti i Edvin Mafisë!

14:14, 13/08/2019

Qytetarët e Kavajës po torturohen nën diellin përvëlues duke pritur me orë të shërbehen në komisariatin e qytetit. Një video denoncuese është nisur nga njeri prej tyre në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili ka akuzuar për këtë mungesë shërbimi dhe torture, kryeministrin “Edvin Mafinë” dhe ministrin e Brendshëm, “Gjeneral hashashin”.

Ja ç’shkruhet në mesazhin e ish-kryeministrit, publikuar vetëm para pak minutash: “Një shembull shërbimi torturues, që iu ofrohet qytetarëve në narkokomisariatet e narkoshtetit të Edvin Mafisë dhe gjeneral Hashashit!”.

Në vijim, jepet videoja e dërguari nga qytetari me këtë sqarim:

Përshëndetje Doktor! 
Shikoni çfarë ndodh në narkokomisariatin e Policisë Kavajë.

Njerëzit rrinë në rradhë të gjata për orë të tëra për të marrë shërbimet. E turpshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco