VIDEO/ Ambasada amerikane shpjegon si do të zgjidhet ngërçi i Gjykatës Kushtetuese

VIDEO/ Ambasada amerikane shpjegon si do të zgjidhet ngërçi i Gjykatës Kushtetuese

09:12, 13/08/2019

Ambasada amerikane në Tiranë ka shpjeguar sot me video se si funksionon Gjykata Kushtetuese dhe si do të zgjidhet ngërçi i krijuar në Shqipëri.

Ambasada shkruan në Fb: "Në videon e kaluar, ju mësuat mbi procesin e vetingut. Këtë javë, ne do të flasim për Gjykatën Kushtetuese.

Shihni këtë video për të mësuar se si Shqipëria do të ketë një Gjykatë Kushtetuese funksionale, me gjykatës të kualifikuar, të paanshëm dhe apolitikë. "

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Kot Fare13/08/2019 12:35

Boll me! Kur eshte teper, eshte teper.... Vertet, Reforma ne Drejtesi eshte me vulen e ambasades USA, por ky shpjegimi me kartona, te fyen... Tashti, kuptohet qe Ambasades i ka ngelur patatja e nxehte ne dore dhe jane te deshperuar ta mbyllin nje ore e me pare kete projekt (te nisur si ide e mire dhe katandisur ne nje ndihmese per ER per te futur ne dore drejtesine). Ata nuk e kane menduar qe do te futeshin ne qerthullin e intrigave te lodhshme ballkanike, qe ja bejne jeten te veshtire edhe me te mirit.. Jo me disa aparatcikeve te nivelit te mesem te administrates, ne nje ambasade te nivelit me te ulet USA, qe nuk e kane idene se nga luhet e kush e luan topin.. Vec te tjerash eshte edhe nje kosh me para qe harxhohet per keto fare shpjegimesh bajate. Te cilat sigurisht (por pa te drejte) do na i vene ne kurriz si shpenzim neve.

Lali13/08/2019 11:39

Nje pyetje per kulture: Kjo gjykate do te quhet Gjykata Kushtetuese e ambasades amerikane apo ndryshe? Nuk e kuptoj perse nuk dalin te na e shpjegojne nga KED ose KLGJ por del dikush pa lidhje per rastin konkret, pa dashur te paragjykoj

zzzzzzz13/08/2019 11:12

edi eshte ambasador?

Messi 13/08/2019 10:13

Perralla me Mbret nga ambasada amerikane, faleminderit!

t13/08/2019 09:42

Shkurt,jeni duke na ça b..... Kjo ref nuk eshte e denje per afrikanet ej o më per evropianet

Shto koment

Denonco