Spartak Ngjela, thirrje mirditorëve/ Dukuni një herë nga Tirana, kemi nevojë...

Spartak Ngjela, thirrje mirditorëve/ Dukuni një herë nga Tirana, kemi nevojë...

21:51, 11/08/2019

Prej disa ditësh opinioni publik është përfshirë nga debate pas ngritjes të një memoriali turk në parkun e liqenit artificial të Tiranës.

Sot Erion Veliaj e pranoi se ai e kishte dhënë lejen për ngritjen e memorialit, duke u justifikuar se ‘nuk është hata dhe as tradhëti’.

Por ndryshe duket se mendon avokati i famshëm, mbështetësi i Edi Ramës, Spartak Ngjela.

Duke publikuar një video kur shikohen banorët e Mirditës duke hequr shenjat e flamurit turk të vendosura në një anë mali, Ngjela u ka bërë thirrje që të vijnë në Tiranë. 

Spartak Ngjela është i pari personazh që bën thirrje për shkatërrimin e memorialit turk.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

sharllatani12/08/2019 09:13

Edhe kur ngre me të drejtë ndonjë problem të dyshimtë për qeverinë e Ramës, ky personazh sharllatan, tepër i pranishëm në mediat shqiptare, do të këpusë ndonjë budallallëk me tendencë të ndasive e armiqësive krahinore. Ngjela me arrogancën e prepotencën e tij ndaj gjithë të tjerëve që sipas tij "nuk marin vesh as nga politika e as nga drejtësia", në fakt është një kopje e shëmtuar e Ramës. Edhe Ngjela si Rama, e paraqet veten se ai është më i ditëshmi, më kopmpetenti për gjithshka e të tjerët duhet medoemos të mendojnë si ai. Për ca kohë mendoja se bëjnë mirë disa media që e ftojnë këtë sharllatan komik për të bërë humor me te, por shoh se meqë një pjesë e madhe e shoqërisë shqiptare, është e një niveli tepër të ultë të formimit arsimor, e marrëzitë e Spartakut ju duken "gjeniale", prania e këtij në media vetëm se po e çorienton gjithnjë e më shumë publikun shqiptar. Jam skandalizuar me komente të shumta në YouTube, ku vlerësohet si politikani më i mirë i Shqipërisë e propozohet si president. Ndërkaq më kujton Pal Vatën e kohës së Enverit, veç me ndryshimin se Pali thoshte që unë e Enveri nuk dijmë gjë po këtë e ka bërë me kokë të vetë Mehmeti, ndërasa Ngjala thotë "unë e FBI nuk dijmë gjë, por mos e kanë bërë Berisha e Rama me kokën e tyre"

jas12/08/2019 08:19

O taku mos luj me karten e patriotizmit kot sa na hape barkun

Daj Jaku12/08/2019 00:02

Sot mirditorët përfaqsohen nga gjeneral Lleshi i kuq dhe sykja Arta Marku.

Loran shehu11/08/2019 22:45

Ti o betim ti morsh tkeqen Mirditorve se jan shquar per patriotizem ,por ky Ngjela hajvoni nje her ne jet te vet e ka then nje gje me mend

Toni11/08/2019 22:44

Ooavokat idjallit merru me veliun e ramen dhe jo me merditoret se kur te zbresin ato te vertetit merditor perpara do merren me spijunet dhe te shiturit si puna juaj? Apo tani si inteligjent"dhe larg pames"e nuhatni ndrushimin dhe mundoesh me ndrruar krahe.del dhe thoot miku ut se tirana paska vend per te gjith,,,!,po e vertet por jo per te shityr dhe legena turku, kta leti marr ne turqi erdugani si bllok rilinje me pelevrek breushe le ti baj edhe synet po deshi por boll si ne kohe te enverit sa u shqyem me buste stalinash, leninash emaucedunash.kta pas ardhesit e atyre pona bejne edhe lapidare turqish neper lulishe edh ku aty ku ecin dh shetisin gjysa e tiranes .perpara duhet te ngrihen perkujtimore per te zhdukurit e kohes ppshse ps se sotme dhe jo perkujtimore turqish (kan bere shum me kombin tone) turqit ,dhe duhet me i pas pershpirt !.prandaj o ngjela duhet me u ngrejtur ne kembe jo vetem merdita ,por te parit edhe b,,,,,, th pamuket e tiranes se tallavave .se kta qorrat qe kan pushtetin han buken dhe pijn gjakun e shqiptareve dhe bejn duana turqish.Erjoni para herojve te erduganit duhet te kujtoj herojt ekombit te tij .por ardhja e tij vjen nga shoqatat sorrosjane pa kufi.

Isufi11/08/2019 22:43

Per betimin, mirditoret ishin cuba (vidhnin per mbijetesen e tyre) hajnat jane ata qe vidhnin per tu pasuruar. Sa per ngjelen qe na eshte i lexuar e i studiuar etj etj A e di ky idiot se sa e sa here kapedanet e mirdites kane qene mercenar per perandorine osmane? A e di ky idiot qe lleshi i zi , nje nga kapedanet me te fuqishem qe ka pasur ndonjehere mirdita , ka luftuar per osmanet e jo vetem kaq por ka vrare nje nga me te nderuarit e suliotve , marko bocarin. E po te vazhdoje keshtu nuk mbaroj me histori analoge

trapi11/08/2019 22:26

kan pas ardh me punu nkohen e zogut knej nga zona shijakut . kur maron sezoni punes i zoti shpis i shtron darken dhe i jep hakun e punes. kur shkojn me flejt kto ngrehen noten e i vjedhin te zotit shpis 1 pen qe (dy muzet). kto jon mirditoret o spartak njala karakurva

Betimi11/08/2019 22:00

Nuk eshte memorial me pllaka ari qe fton mirditoret!!! ata per te vjedhur jane shquar perhera!

Shto koment

Denonco