Hajduti i kuajve Rakip Suli, 6 përqindëshi që vilte pjeshkë në Greqi dhe luante bixhoz në Tiranë

Hajduti i kuajve Rakip Suli, 6 përqindëshi që vilte pjeshkë në Greqi dhe luante bixhoz në Tiranë

22:36, 10/08/2019

Një qytetar ka publikuar të dhëna të reja për atë që njihet tashmë si kryetari 6 përqindësh i Kamzës, Rakip Suli i dalë nga votimet farsë moniste të 30 qershorit.

Sipas qytetarit, Suli ka qenë një emigrant që vilte pjeshkë në Verie të Greqisë, ku më pas erdhi në Tiranë dhe financoi në lojrat e kumarit bashkë me një grek të cilin më pas e përzuri.

Fakti është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha që shkruan: Akuza të reja për hajdutin e kuajve, Rakip Suli!

‘Akuza të reja për hajdutin e kuajve Rakip Suli!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Përshendetje doktor.

Historia qe te ka derguar ai personi per Rakip Sulin,është shumë e sakt,deri ne Verie.

Ne Verie punonte vjelte pjeshk dhe atje ku shkonte lozte kumar kompjutra apx u lidh me nje Grek dhe erdh bashk me Grekun ne Tiran dhe Greku hapi lokal me kompjutra me emrin Astra sa e pa Rakipi qe kjo pun ka shum lek e perzun Grekun.

Kushtu e filloj biznesin Rakipi...gjith jeten ka qen i persekutum ai si fis shkon e behet sherbetor i Rilindjes turp.Te petshendes.’

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco