Basha: The plundering regime of the 6% is entering the blind path of confrontation with the people

Basha: The plundering regime of the 6% is entering the blind path of confrontation with the people

10:07, 29/07/2019

Democratic Party chairman Lulzim Basha condemned the incident that occurred in the Municipality of Devoll where the Mayor-elect after the June 30 one-party elections entered into the office accompanied by police after breaking the door.

According to Basha, this is a forceful usurpation of the local government against the will of people.

“The unlawful power of the 6% usurps forcefully the local government, against the will of people”, Basha wrote on his Faceboo page.

“This criminal and plunderer regime is entering the blind path of confrontation with its people. Today, the thieves in power feel protected by the special police, teargas and mercenaries, but tomorrow they will have the fate thieves and robbers deserve”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

I deleguari29/07/2019 11:35

Rent e pirth or marathonotrap!

Victorian 29/07/2019 11:02

Luli po pret USA dhe EU sa te zgjedhin edhe anëtarët e përkohshëm të Gjykatës Lartë dhe asaj Kushtetuese të atillë si Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme që po del e përhershme dhe pastaj ti rrojë deviza: Hajdutët pas hekurave, nëse e ka pas ndonjëherë vërtet ose jo.... Mgja ja vlen të konfirmojë Zhelalin e Kamzës per mandat ge katert te kurores princerore te principates se Kamzës dhe pastaj te thote qe pushteti i ty do jetë thjesht european: dy mandate qeverisese si kryeministër i ardhshëm i albania nëse do vërtet të vijë..Unë them presim Godone,...ndërkohë lexoni Zhejn se kishte nxjerrë një editorial goxha domdomethënës se fundmi.

t29/07/2019 10:32

Perplasje ishte qe nga 16 shkurti e deri ne 1 korrik,dhe çfare arrite zotrote?Ti dhe prova se nuk e rrezon ramen.Rruga jote as q... as leshon,nuk te çon kurkundi perveç se gjendjes ku ndodhemi tani,ne kaos.

Berati 29/07/2019 10:17

Si e ke mendjen luli, do ti falesh deri ne fund cdo gje dhe pafundesisht, apo ke ndonje strategji??? Nese ke nje plan vere ne veprim se nuk ka me justifikim kjo qe i bere popullit qe te ndoqi ne kete rruge pa krye qe i cove...dili per zot ose Zoti do te denoje ty perpara te gjatit! Lere fcb por VEPRO

Shto koment

Denonco