Democrat chairman Basha says the Theater affair is a €200-million game of Rama, Veliaj and Mafia

Democrat chairman Basha says the Theater affair is a €200-million game of Rama, Veliaj and Mafia

10:52, 28/07/2019

Democratic Party chairman Lulzim Basha said the National Theater affair is a €200-million game. Basha posted on Facebook that the psychic thief Edi Rama is not interested in a new theater building without commercial towers around it.

According to the Democrat chief, the plan of pulling down the National Theater is only a affair to build new towers and pocked €200 million.

“The National Theater job is a €200-million game! The psychic thief Rama is not interested in a new theater without the towers”, Basha wrote, also posting a video explaining the plan of Rama, Tirana Mayor Veliaj and Mafia for the €200 million project.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Askushi 28/07/2019 16:44

Sigurisht qe shembja e teatrit eshte nje nga problemet aktuale, por me madhore jane problemet e tjera shume me te medha, mafja, droga, pastrimi parave, Tahiri, balili,pergjimet, 30 qeshori,........dhe 100 te tjera....me duket se opozita po bene nje loje me Ramen.....po i harrojme protestat e popullit me sakrifica te medha...po ndiej ere tradheti.....

Shto koment

Denonco