Projekti i TK, Basha: Nga arkitektët tek zyrtarët, të gjithë do dilni para drejtësisë

Projekti i TK, Basha: Nga arkitektët tek zyrtarët, të gjithë do dilni para drejtësisë

14:13, 22/07/2019

Ministri e Kulturës ka dhënë urdhër për zbrazjen e Teatrit Kombëtar, me qëllim për ta shembur, ndërsa aktorët janë më të bashkuar se kurrë.

Në lidhje me këtë situatë ka reaguar edhe kreu i opozitës, Lulzim Basha.

Me një reagim në Facebook, Basha është shprehur se ky është projekt që Edi Rama të zhvasë miliona euro.

‘Dua t’i them troç çdo arkitekti të huaj e vendas, çdo funksionari, çdo drejtuesi nga më i parëndësishmi tek Edi Rama se do të përgjigjen para drejtësisë për këtë korrupsion masiv dhe krimin që po i bëjnë pasurive dhe parave publike’, shkruan Basha.

Reagimi i kreut të opozitës, Lulzim Basha:

Projekti i teatrit kombëtar është projekt kriminal grabitqar.

Ai ka vetëm një qëllim: grabitjen nga Rama të dhjetëra milionave euro.

Njësoj si projekti i stadiumit, ku Edi Rama është pronari i vërtetë i gjysmës tij. Njësoj si projekti i unazës ku Edi Rama do vjedhë miliona euro.

Një hajdut psikik që nuk ngopet pa vjedhur të gjithë Shqipërinë.

Dua t’i them troç çdo arkitekti të huaj e vendas, çdo funksionari, çdo drejtuesi nga më i parëndësishmi tek Edi Rama se do të përgjigjen para drejtësisë për këtë korrupsion masiv dhe krimin që po i bëjnë pasurive dhe parave publike.

Atyre që mendojnë se do të ndërtojnë, dua t’ju them se ndërtimi do të jetë burgu i tyre. Dua t’u them qartë: gropa që mendojnë se do të hapin në truallin e teatrit do të jetë gropa e tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Anton Marku22/07/2019 16:54

Ky eshte një qëndrim i mirëpritur por tingëllon post mortum. Opozita duhet te deklaroje hapur dhe te vere ne gjendje gadishmërie njërëzit e saj qe te jene te pregatitur qe me force te pamundësojne prishjen e teatrit, qoftë edhe duke u vene flaken fadromave (pasi ti kene larguar fadromistat) Nese opozita nuk e ben dot këtë, pra te parandaloje dicka qe e konsideron nje krim shteteror, ajo nuk permbush as detyrimet e saj me elementare ndaj vendit. Keshtu ajo konsumon nje krim si edhe vete qeveria!

Anton Marku22/07/2019 16:53

Ky eshte një qëndrim i mirëpritur por tingëllon post mortum. Opozita duhet te deklaroje hapur dhe te vere ne gjendje gadishmërie njërëzit e saj qe te jene te pregatitur qe me force te pamundësojne prishjen e teatrit, qoftë edhe duke u vene flaken fadromave (pasi ti kene larguar fadromistat) Nese opozita nuk e ben dot këtë, pra te parandaloje dicka qe e konsideron nje krim shteteror, ajo nuk permbush as detyrimet e saj me elementare ndaj vendit. Keshtu ajo konsumon nje krim si edhe vete qeveria!

L22/07/2019 15:36

Po po, pasi te shembet, te tenderohet dhe, te ndertohet, do dalim para drejtesis........

Shto koment

Denonco