Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:15, 22/07/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

INTERVISTA E VITIT/ Ramush Haradinaj nesër përballë Çim Pekës në Syri.net dhe Syri TV

Pak ditë pas dorëheqjes nga posti i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj vjen për Syri TV dhe Syri.net me një intervistë ekskluzive.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/268917/intervista-e-vitit-ramush-haradinaj-neser-perballe-cim-pekes-ne-syri-net-dhe-syri-tv/

 

Basha në Lezhë: Rama është kryeministri më hajdut, dhe më mashtrues në historinë e Shqipërisë

Në takimin me demokratët e Lezhës, kreu i opozitës identifikoi Edi Ramën si problemin më të madh për ekonominë, papunësinë dhe shkatërrimin e drejtësisë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/268764/basha-ne-lezhe-rama-eshte-kryeministri-me-hajdut-dhe-me-mashtrues-ne-historine-e-shqiperise/

 

Luçiano Boçi: S’ka përçarje të opozitës, zgjedhjet vetëm me qeveri tranzitore

30 qershori është krejt nul dhe dekreti i Presidentit për 13 tetorin në fuqi, kështu deklaroi gjatë një bisede me gazetën Koha Jonë ish deputeti i PD Luçiano Boçi.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/268787/luciano-boci-ska-percarje-te-opozites-zgjedhjet-vetem-me-qeveri-tranzitore/

 

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina në Syri TV: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/268837/fati-i-teatrit-kombetar-budina-ne-syri-tv-eshte-e-dhimbshme-po-zhdukim-cdo-gje-te-vjeter-ne-qytet/

 

VIDEO/ Fjalimi brilant i Haradinajt/ 100 herë me u rrëzu, çohem si macja...

Dy ditë pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Syri.net ju risjell edhe një herë një prej fjalimeve të tij më brilante dhe më domethënëse të kreut të AAK-së dhe ish-komandatit të UÇK-së.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/268868/video-fjalimi-brilant-i-haradinajt-100-here-me-u-rrezu-cohem-si-macja/

 

Meta, Ramushit në sy: Krenar për ty, je frymëzim

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është takuar në Prishtinë me kryeministrin e dorëhequr të Kosovës, Ramush Haradinaj.                                    

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/268888/meta-ramushit-ne-sy-krenar-per-ty-je-frymezim/

 

Dhuna ndaj grave/ Ish-deputetja përlot me mesazhin e saj

Rastet e fundit të dhunës në familje  dhe vrasjes së grave ka sjellë reagimin e ish deputetes së PD, Oriola Pampuri.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/268876/dhuna-ndaj-grave-ish-deputetja-perlot-me-mesazhin-e-saj/

 

Rama në izolim ndërkombëtar/ Zyrtari i lartë amerikan shmang liderin e Rilindjes

Kryeministri Edi Rama duket gjithmonë e më i izoluar ndërkombëtarisht, pasi zyrtarët e Lartë të Uashingtonit refuzojnë ta takojnë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/268892/rama-ne-izolim-nderkombetar-zyrtari-i-larte-amerikan-shmang-liderin-e-rilindjes/

 

Vrasja e ‘Presidentit të Çamërisë’ Lato në Hollandë, misteri që po shoqëron ngjarjen/ Dyshimet dhe dëshmitë…

Festim Lato i vetëshpëllur si President i Republikës së Çamërisë është ekzektuar dje në Hollandë.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/268801/vrasja-e-presidentit-te-camerise-lato-ne-hollande-misteri-qe-po-shoqeron-ngjarjen-dyshimet-dhe-deshmite-hellip/

 

LISTA/ 'Mos ma prek Ramushin', sa shumë këngë dedikuar ish-komandantit të UÇK-së

Ramush Haradinaj, kreu i AAK, kryeministër në disa legjislatura dhe një prej komandatëve më të famshëm të UÇK-së është prej atyre politikanëve, kënga për të cilët nuk ka pushuar asnjëherë.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/268906/lista-mos-ma-prek-ramushin-sa-shume-kenge-dedikuar-ish-komandantit-te-uck-se/

 

VIDEO/ Plas grushti në mes të plazhit, publikohen pamjet e rënda

Një sherr masiv ka ndodhur në një plazh të Barcelonës.

Në konflikt u përfshinë dy grupe, njëri nga Britania dhe tjetri vendas.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/268772/video-plas-grushti-ne-mes-te-plazhit-publikohen-pamjet-e-renda/

 

VIDEO/ I shënoi Juventusit nga gjysma e fushës, Harry Kane: Goli më i bukur i karrierës

Harry Kane shënoi golin vendimtar ndaj Juventusit në një ndeshje miqësore dhe atë e bëri në mënyrë spektakolare.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/268863/video-i-shenoi-juventusit-nga-gjysma-e-fushes-harry-kane-goli-me-i-bukur-i-karrieres/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco