'Astiri' në shtetrrethim/ Shpërthen banorja: Do na thoni ‘ju hëngsha m*tin na lironi...

'Astiri' në shtetrrethim/ Shpërthen banorja: Do na thoni ‘ju hëngsha m*tin na lironi...

20:54, 21/07/2019

Si çdo mbrëmje banorët e Astirit kanë dalë sërish në protestë ku kanë bllokuar edhe rrugën. Por ndryshe nga shumica e netëve të tjera, sot është vënë re prezenca e lartë e forcave të Policisë të cilat janë të vendosur në zonën ku po zhvillohet protesta, diçka e cila edhe I ka nervozuar protestuesit.

Protestës së sotme i është bashkuar edhe ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu, gjithashtu present është edhe nënkryetari i LSI, Petrit Vasili dhe ish-deputeti, Endrit Braimllari.

Balliu ka deklaruar se protest anis në orën 19:30 deri në 20:30 dhe nuk ka për të ndryshuar ky orar deri në largimin e edi ramës duke shtuar se ky i fundit kërkon viktima.

Ndërkohë një protestuese tërhoqi vëmendjen dhe mori duartrokitjet e banorëve teksa u shpreh:

“Na ka thënë aman ju hëngsha m*tin na japni votën, dhe nuk ia dhamë, do vijë ta na thotë pastaj, aman ju hëngsha m*tin na liro rrugën por nuk kemi për ta liruar”.

Protesta e sotme në Syri TV:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco