FOTO/ Ç'po ndodh te 'Astiri'? FNSH rrethon zonën

FOTO/ Ç'po ndodh te 'Astiri'? FNSH rrethon zonën

20:19, 21/07/2019

Tensionohet situata te Unaza e Re, atje ku banorët protestojnë prej muajsh në mbrojtje të banesave të tyre.

Mësohet se banorët kanë ndezur zjarr e kanë grumbulluar gurë për shkak të prezencës së shtuar të policisë.

Sipas ish-deputetit të PD-së, Klevis Balliu në vendngjarje ndodhen edhe FNSH-të.

Gjithshtu, në mbështetje të banorëve përveç Balliut janë edhe dy ish deputetët e LSI-së, Petrit Vasili e Endrit Braimllari.

STATUSI I PLOTË I KLEVIS BALLIUT:

Siç e kam paralajmëruar Edi Rama kërkon viktima dhe sot ka sjellë FNSH dhe gjithë Policinë e Shtetit për të ndaluar heronjtë e Unazës së Re që të protestojnë, siç ja lejon Kushtetuta duke provokuar dhunën dhe bërë arrestime të paligjshme tek Unaza.

Gjithçka ndodh sot është faji i Edvin Kristaq Ramës.

I bëj thirrje komunitetit ndërkombëtar që ti bëjë thirrje qeverisë të tërhiqet për të parandaluar dhunën.

Unaza momentalisht është në shtet rrethim për të provokuar dhunë.

Image

Image

Image

Image

Image

ImageImage

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali21/07/2019 20:56

Astiri, Teatri, miratimet e shpejta dhe ne fshehtesi te dy projekteve korruptive te fundit duken si nje sulm frontal i menjehershem i km. Nje shprehje e vjeter thote "gjarpri kur e ndjen qe i ka ardh ngordhja kafshon vetem.. ...". Ky do ta coje maskarallekun deri ne fund, keshtuqe detyra kryesore e opozites pervec luftes se saj eshte edhe mbajtja shenim e gjithshkaje. Gjithashtu ti behet thirrje KLSH te beje kallzim per shperdorim te parase publike duke adresuar dhe kallzuar shkaktaret, perfshire edhe kryeministrin per rastin Beccheti dhe rastin cez

Shto koment

Denonco