VIDEO/ Fjalimi brilant i Haradinajt/ 100 herë me u rrëzu, çohem si macja...

VIDEO/ Fjalimi brilant i Haradinajt/ 100 herë me u rrëzu, çohem si macja...

19:59, 21/07/2019

Dy ditë pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Syri.net ju risjell edhe një herë një prej fjalimeve të tij më brilante dhe më domethënëse të kreut të AAK-së dhe ish-komandatit të UÇK-së.

Aso kohe, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj do të dilte në foltoren e Kuvendit, në dhjetorin e 2017-ës, pasm kritikave nga deputetët e opozitës, LDK dhe Vetëvendosje.

Ai u tha deputetëve të LDK-së njëqind herë të rrëzohet në këmbë zgjohet.

“Me marr macen e me gju prapë në këmbë bie, por plot janë këtu që nëse rrëzoheni nuk qoheni më në këmbë. Edhe politikisht, edhe me zgjedhje, edhe m’u rrzu edhe m’u çu, për tema t ‘atdheut mane men, këtu më keni gjithë. Për që mendon dikush se ma devijon rrugën për tema të atdheut gaboni”, do të shprehej Haradinaj. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ok24/07/2019 15:43

Vertete burre me parime dhe karakter sic dhe duhet te jene Shqiptaret.

endriti apo se'ndriti22/07/2019 11:44

Te lumte o shqiptar qe I vure kufirin te thana bastardeve serb. Kur do ta mesoj ky popull qe s'mund te kete bashkejetese me serbet e enver hoxhes! Kurre. Te lumte edhe ty, presidenti Meta, qe ke thene nje shprehje me vend. Poshte bastardet serb qe jetojne ne Shqiperi dhe kosove.

Shto koment

Denonco