VIDEO/ Policia rrethon zonën tek 'Unaza e Re', banori: Mund të ketë përplasje

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek 'Unaza e Re', banori: Mund të ketë përplasje

19:36, 21/07/2019

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re.

Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon duke dërguar trupa policore pranë vendit ku ata protestojnë.

Sipas denoncimit të një banori, dërguar në Facebookun e ish kryeministrit Sali Berisha, mund të ketë edhe përplasje.

“Stop dhunës policeske ndaj heronjve të Unazës së Re! Narkobanditë me uniformë rrethojnë zonën tek Unaza e Re!”, shkruan Berisha, ndërsa publikon edhe mesazhin e protestuesit dixhital.

I nderuar Doktor Berisha, ka nje prezenc te madhe policore tek unaza

Me dohet qe do te tentojne te bllokojne protesten munde te ket perplasje

Me respekt

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

EF21/07/2019 20:00

Jemi dakort per perplasje!!

Shto koment

Denonco