Denoncimi i qytetarit: Ja si po përvetësohet lulishtja në Berat për të ngritur një pallat

Denoncimi i qytetarit: Ja si po përvetësohet lulishtja në Berat për të ngritur një pallat

16:11, 21/07/2019

Përvetësohet lulishtja në zemër të qytetit të Beratit.

Sipas qytetarit, që denoncon rastin përmes Facebook-ut të ish kryeministrit Sali Berisha, kjo gjë është bërë përmes një kontratë fiktive.

Sipas tij, i cili publikon edhe dokumente zyrtare, mbi këtë lulishte duan të ndërtojnë një pallat.

“Denoncohet grabitja e lulishtes së qytetit të Beratit”, shkruan ish kryeministri Sali Berisha, teksa fton të lexohet edhe denoncimi i qytetarit.

“Pershendetje! Eshte pervetesuar lulishtia e lagjes "Clirim" ne qytetin e Beratit nepermjet nje kontrate fiktive. Kjo lulishte ne bashkepunim me drejtues institucionesh dhe drejtues te Z.V.R.P.P.- Berat eshte pervetesuar ne prone private, kulmi arrin se personin e kane pajisur dhe me Certifikate pronesie. Bashkia Berat dhe cdo institucion tjeter ka dijeni, por per shkak te mandateve dhe perfitimeve personale heshtin. Asnje nuk po reagon per kete pamje, duan te ndertojne pallat... Ju lutem mos heshtni! Me respekt”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco