FOTO/ 'Je sui Ramush', rrjeti në mbështetje të Haradinajt

FOTO/ 'Je sui Ramush', rrjeti në mbështetje të Haradinajt

21:09, 19/07/2019

Vijojnë reagimet e shumta pas vendimit të Ramush Haradinajt për të dhënë dorëheqjen si kryeministër i Kosovës.

Përveç politikës, edhe qytetarët në Shqipëri, Kosovë e kudo ka shqiptarë kanë dalë hapur në mbështetje të kreut të AAK-së.

Në rrjetet sociale, madje, po qarkullojnë meme ku përveçse tregohet mbështetja për Haradinajn, bëhet edhe krahasimi i tij me Edi Ramën.

Dorëheqja e Ramush Haradinajt vjen pas thirrjes së Gjykatës Speciale. 

Sipas Haradinajt, ai do të dalë para gjykatës si qytetar i lirë i Kosovës dhe jo si pushtetar. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Metra 8520/07/2019 01:30

gjykata e Hages po e ndihmon Ramush Haradinajn te certifikohet si nje udheheqes qe vetem i shtohen piket dhe ngrihet autoriteti i tij lart e me lart!pafajsia e tij eshte vertetuar jo pak por dy here rrjesht pikerisht ne Hage ku drejtesia eshte ne kulmin e saj!

Mehmet Ismaili20/07/2019 00:05

Gjykata specials eshte Mafia e Amerikes dhe Evropes nuk duhet perkrahur po bejne experiment me shqipet

Mehmet Ismaili20/07/2019 00:04

Gjykata specials eshte Mafia e Amerikes dhe Evropes nuk duhet perkrahur po bejne experiment me shqipet

Shto koment

Denonco