Shuhet legjenda Fatmir Frashëri/ Spaho: Futbollist i madh, demokrat i vërtetë dhe njeri shembullor

Shuhet legjenda Fatmir Frashëri/ Spaho: Futbollist i madh, demokrat i vërtetë dhe njeri shembullor

19:42, 19/07/2019

Futbollist e trajner i madh, demokrat i vërtetë dhe njeri shembullor.

Kështu e konsideron Fatmir Frashërin, legjendën e futbollit shqiptar, që sot mbylli sytë përgjithmonë, nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho.

Përmes një postimi në Facebook, Spaho i shpreh ngushëllimet familjes të të ndjerit.

“Dhimbje për ndarjen nga jeta të këtij futbollisti dhe trajneri të madh, demokrati të vertetë dhe njeriu shembullor. U prehsh në paqe Fatmir! Ngushëllime të sinqerta familjes”, shkruan Spaho në mesazhin e tij.


 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco