FOTO/ Ja dallimi mes Haradinajt dhe Ramës

FOTO/ Ja dallimi mes Haradinajt dhe Ramës

17:54, 19/07/2019

Kryeministri i Kosovës në një konferencë për mediat në përfundim të mbledhjes së zakonshme të Këshillit të Ministrave publikoi vendimin e tij për të dhënë dorëheqjen nga posti i shefit të qeverisë.

Shkak për dorëheqjen është bërë ftesa për t’u marr në pyetje nga Gjykata Speciale.

Haradinaj ka lexuar letrën e dorëheqjes në përfundimin e mbledhjes së Qeverisë, duke nënvizuar edhe se taksa 100% ndaj Serbisë do të vazhdojë të mbetet.

Më tej, Haradinaj ka paralajmëruar edhe zgjedhje të parakohshme në Kosovë.

Por pas vendimit të Haradinajt nuk kanë munguar as reagimet në rrjetet sociale.

Një prej tyre është edhe Genc Sejko, i cili përmes një memeje bën edhe dallimin mes tij dhe kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. /Syri.net
Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Redi22/07/2019 13:14

O shqipetar,mos kini merak se edhe ky psikopati yne i droguar,si Ducja ka per te perfunduar,i varur me koke poshte bashke me rrosoin e tij qe ka nderruar 20 burra.

Alfons Malo20/07/2019 14:23

Nuk e len Elisa te bej doreheqje,Çfare thote ajo e vogla ben ky i gjati

Shqiptari19/07/2019 23:13

I drejtohem jo ambasadave te SHBA dhe BE ne Tirane, sepse perfaqesuesit e tyre jane te blere nga Rama me parate e droges, korrupsionit dhe gjakut te popullit shqiptar, por u drejtohem qeverise se SHBA dhe BE: Pse mendoni se eshte nje precedent per rajonin e nxehte te Ballkanit protesta e opozites ndaj nje kryeministri bullist qe i ka kapur te gjitha pushtetet, duke djegur mandatet e deputeteve dhe bojkotimi i votimeve moniste lokale dhe nuk na qenka nje precedent shume i rrezikshem lindja e diktatoreve te rinj, te gjithepushtetshem, bullist, hajdut, qe mban pushtetin me dhune duke u lidhur me krimin e organizuar, nje KM qe nuk pranojne asnje deshtim dhe krim te faktuar nga vete prokuroria shqiptare????? Ky eshte precedenti me i rrezikshem sot per nje vend te NATO-s dhe aspirant ne BE. Keshtu i do qeverite e Ballkanit BE qe t'i pranoje ne gjirin e saj, nje parti shtet si ne kohen e Enverit??? Kete lloj monstre pranojne si partner vendet e NATO-s dhe BE? Po te ishte keshtu Shqiperia duhej te ishte futur ne NATO dhe ne BE qysh ne kohen e Enverit. Paskan bere gabim te madh SHBA dhe BE qe nuk e pranuan Enverin. Atehere Enveri shante te gjithe presidentet e SHBA ndersa tani eshte Rama qe shau Presidentin Trump. Tani SHBA dhe BE heshtin dhe behen jasteku dhe jorgani i Rames, per hire te "precedentit". Por precedenti me i rrezikshem eshte diktatori i ri RAMA!

Askusji19/07/2019 21:24

Haradinaj--LIDER-Trim-Burrrrr--Shqiptare. Rama---(jo Loder, por Moster)-gangester,mafjoz,antinjerzore, antishqiptare, pervers,....i frikshem...

Stalini19/07/2019 18:42

Po ky lolua jone pse se jep doreheqjen? Se s'ka bythe! ESHTE FRIKACAK! FSHIHET PAS PUSHTETIT TE POSTIT. RESPEKT PER RAMUSHIN. TURP PER EDIN !

Shto koment

Denonco