FOTO-VIDEO/ Dorëheqja e parevokueshme, Haradinaj nuk mban dot lotët

FOTO-VIDEO/ Dorëheqja e parevokueshme, Haradinaj nuk mban dot lotët

16:36, 19/07/2019

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit sepse është ftuar në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale.

Lajmin për publikun e ka bërë të ditur vetë Haradinaj në një konferencë për media, pas mbledhjes së qeverisë.

Gjatë konferencës Haradinaj ka thënë se ka pranuar një ftesë nga dhomat e specializuara të Gjykatës Speciale si i dyshuar dhe i është ofruar mundësia që të shkojë si i pari i Qeverisë apo si qytetar i zakonshëm i Kosovës.

Ndërkohë që gjatë konferencës nuk kanë munguar as lotët nga Haradinaj.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

modni19/07/2019 20:02

Gjergj Fishta Uh! Europë, ti kurva e motit, Qi i rae mohit besës e Zotit, Po a ky â shêji i gjytetnís: Me dá tokën e Shqypnís Për me mbajtë klysht e Rusís? Po ti a kshtû sod na i perligje Njata burra qi m’ kto brigje Për tý vehten bâne flije Kur ti heshtshe prej ligshtije?

Mehmet Ismaili19/07/2019 17:21

Zoti Haredinaj juve Jeni hero I Kombit Shqiptar

33319/07/2019 17:00

Ta futi cifuti?

Loran shehu19/07/2019 16:52

Hiku dhe bllokada e fundit kunder planit dasha keqes te Sorrosit ,Zoti na ruajt tani ....

Asi19/07/2019 16:44

Kjo eshte e qellimshme, fletthirja, qe te vije nue kryeminister tjeter qe te heqe taksen me Serbine dhe te jete ok per planin Thaci- Vucic. Nuk duhet te kishte dhene doreheqjen.

Gramoz19/07/2019 16:43

Burre me seder Ramushi dhe atdhetar, jo si ky rrangalla Edver Taqi Koqja lepur dhe hajdut ordiner.

bledi19/07/2019 16:41

respekte per Ramushin. me siguri dyshja Rama-Thaci jane te gezuar jasht mase

Shto koment

Denonco