Vendimi/ Gjykata e Tiranës nuk i njeh zgjedhjet, rrëzon kryebashkiakun ...

Vendimi/ Gjykata e Tiranës nuk i njeh zgjedhjet, rrëzon kryebashkiakun ...

14:41, 17/07/2019

Edhe gjykata e Tiranës ka nxjerrë vendimin e saj për zgedhjet moniste të 30 qershorit ne lidhje me Bashkine Vore.

Ajo ka shpalluar moskompetencë dhe e ka adresuar çeshtjen në Gjykatën e Lartë.

Gjykata ka rrezuar kerkesen e kerkuesit Agim Kajmaku.

Ja vendimi

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco