'Armiku publik', pas Metës, radhën e ka Arben Malaj

'Armiku publik', pas Metës, radhën e ka Arben Malaj

13:13, 16/07/2019

Nga Agron Duka.

Pas Presidentit, radhën për t’u shpallur armik publik e ka Arben Malaj, anëtar i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Si në rastin e Presidentit, vetë e kandiduan, vetë e votuan dhe vetë po kërkojnë ta shkarkojnë. Lind pyetja: Po me Arbenin ç’patën? 

Pretendimi se Malaj ka kryer ‘shkelje të rënda të etikës’, pasi ka nënvizuar problematikat e shumta të kësaj mazhorance, është paradoksale dhe qesharake.

Sidomos kur këto akuza ngrihen nga një shumicë e përgjuar duke shkelur me këmbë lirinë e votës. Mendimi ndryshe është një virtyt dhe jo një shqetësim për një shoqëri demokratike. Duhet inkurajuar dhe jo ndëshkuar!

 


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Nine16/07/2019 15:13

Arben Malaj e meriton te jete Minister Financave dhe me shume madje edhe kryeminister.Person serioz dhe te sakte.

Shto koment

Denonco