OSHEE në gadishmëri për Ramën që pushon në Dhërmi e Jalë/ Himara 4 ditë pa drita

OSHEE në gadishmëri për Ramën që pushon në Dhërmi e Jalë/ Himara 4 ditë pa drita

16:54, 15/07/2019

Edhe pse në kulmin e sezonit turistik, Himara dhe zonat përreth saj janë prej disa ditësh pa energji elektrike.

Ky është denoncimi që një qytetar bën në Facebook-un e ish kryeministrit Sali Berisha.

Sipas tij, kjo është fytyra e shtetit tonë.

“Himara dënohet me terr nga narkoqeveria!”, shkruan ish kryeministri Berisha, ndërsa publikon mesazhin e qytetarit dixhital.

“O Dr Berisha thojn qe opozita i pengon njerezit per turizem, kam 4 dite ne himare lagja potam pa drita dhe jo vetem qe si kan rregulluar por ska ardh njeri me e pare se cfar difekti ka, dje isha ne zyrat e osshe ne himare dhe ishin duke pi raki.. Kam mar mbi 20 nr telefoni te osshe ne tel dhe tallen te gjithe, jemi ne gadishmeri thojne se ka ardh i madhi ne Jale e Dhermi...Jemi kthy 30 vjet mrbrapa..Kjo eshte ftyra e shtetit tone.. te lutem ne anomim nr e telefonit”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco