Votimet monopartiake, Rama mbledh kryesinë, ja data e Asamblesë

Votimet monopartiake, Rama mbledh kryesinë, ja data e Asamblesë

10:26, 15/07/2019

Edi Rama ka mbledhur kryesinë e partisë së tij ditën e sotme.

Diskutimet kanë të bëjnë me votimet monopartiake të 30 qershorit, ku PS-ja konkurroi e vetme.

Mësohet se Rama ka vendosur të mbledhë edhe Asamblenë Kombëtare të PS-së në datën 22 korrik.

Edhe pse PS ishte e vetme në zgjedhje, sot pas 15 ditësh KQZ-ja ende nuk ka nxjerrë rezultate përfundimtare, duke treguar se manipulimet po vazhdojnë të bëhen në këtë komision.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

vera 15/07/2019 10:33

mundesite minimale ishin 24 ore, hajt po i shtojme dhe 24 te tjera.

Shto koment

Denonco