VIDEO/ Akademia dhe Rama, dje dhe sot! Shkollëpaku nuk e ka për gjë të lëpijë çfarë pështyn

VIDEO/ Akademia dhe Rama, dje dhe sot! Shkollëpaku nuk e ka për gjë të lëpijë çfarë pështyn

15:27, 14/07/2019

Nga Petrit Vasili

Akademia dhe Edi Rama, dje dhe sot!!

Ndërtesa e Akademisë së Shkencave e njëjta.

Akademikët të njëjtët.

Ligji i njëjtë.

Zgjedhjet të njëjta,

E njëjte sipas fjalëve të Edi Ramës që : Akademia është kufomë e vetvetes dhe shtëpi varrimi.

Po sot çfarë ndodhi ???

E njëjta çfaqje,e njëjta kufomë e vetvetes dhe shtëpi varrimi, të njëjtët aktorë akademike ,i njëjti ligj,
POR zgjedhjet ama bëhen, zgjidhet edhe një që e do Edi Rama,që e ka aleat Edi Rama, që e ngop Edi Ramën, pra ky quhet kryetar.

Edi Rama nuk e kërcenoi këtë herë të zgjedhurin e tij të zemrës se nuk do ti jepte më asnje lek, përkundrazi.

Ndërsa dje, kur zgjidhej Beqiraj, kërcënoi Edi Rama që: Akademia nuk do merrte më asnje lek nga qeveria, sepse beri zgjedhje pa lejen e tij dhe zgjodhi kryetar Beqirajn, që ai s'e donte.

Megjithatë është më mirë të shihni VIDEON dhe e kuptoni që shkollëpaku nuk e ka për gjë të lëpijë çfarë pështyu.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco