Mediat e rajonit: Meta vlerësohet me ‘Luani i Arte’ për forcimin e paqes në Ballkan

Mediat e rajonit: Meta vlerësohet me ‘Luani i Arte’ për forcimin e paqes në Ballkan

12:44, 14/07/2019

Vleresimi në Venecia i Presidentit Ilir Meta me Çmimin Ndërkombëtar "Luani i Arte" është pasqyruar gjerësisht dhe në median e rajonit.

Më shumë se 20 portale në Maqedoni kanë publikuar lajmin duke vene theksin ne vecanti ne rolin e luajtur nder vite nga Meta për forcimin e paqes dhe stabilitetit në Ballkan, qe ishte dhe pjese e motivacionit te vleresimit te tij.

Titujt që pasqyrojnë lajmin në median maqedonase janë: “Presidenti Meta vleresohet me Luani i Arte", ndërkohë që lajmet theksojnë gjithashtu se nje nga arsyet kryesore te dhenies se ketij cmimi per Kreun e Shtetit shqiptar ishte dhe roli i tij për promovimin e demokracisë dhe pluralizmit politik.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco