Kriza, Berisha e Mediu takojnë këshilltarin e Presidentit Trump

Kriza, Berisha e Mediu takojnë këshilltarin e Presidentit Trump

12:13, 14/07/2019

Kreu i republikanëve shqiptarë ka bërë publik detaje të nje takim zhvilluar gjatë ditës së sotme në Tiranë me Ish kryetarin e Bashkise së Neë York Rudi Guiliani, Ish Sekretarin per Homeland Security Tom Ridge dhe Ish kryeministrin  Sali Berisha.

Takim dhe mëngjes pune me Këshilltarin e Presidentit Trump, Ish kryetarin e Bashkise Neë York Rudi Guiliani, Ish Sekretarin per Homeland Security Tom Ridge dhe Ish kryeministrin  Sali Berisha, shkruan Mediu.

Diskutimi u përqendrua rreth krizës politike në Shqipëri, krimi korrupsioni dhe shkatërrimi i lirive të qytetarëve shqiptarë.

Rama po e çon Shqipërinë drejt shkatërrimit të sistemit kushtetues dhe pluralizmit për interesa të tij personale duke ndërtuar një narko shtet.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Many14/07/2019 14:06

Xhuljanin duhet ta kete frike Rama. Paska takuar Berishen. Kujdes Rame se ky esht cdo dite ne zyren e Trampit dhe zakonisht nuk I ha trapi per njeri fare. Ja pelcet te gjithve nga Hilary jot qe I shkon ne darka mbledhje fondesh me tod hill e deri te Xhorxhi plak qe esht po I yti. Do zoti e ka shfrytezuar mire rastin Beroja jone!

Shto koment

Denonco