‘Ministrja e 94 mln eurove me 8 makina me vete tallet me rrogat e punonjësve të Këpucëve’

‘Ministrja e 94 mln eurove me 8 makina me vete tallet me rrogat e punonjësve të Këpucëve’

17:56, 13/07/2019

Një punonjës në një nga fabrikat e këpucëve në Korçë ka denoncuar kushtet skandaloze të punës si edhe pagesën mizerabël me të cilën ata paguhen.

Ai shkruan më tej se në fabrikën ku ai punon sot ka qenë për vizitë ministrja e Transporteve Belinda Balluku i cila u tall me ta, duke thënë se shikoni se çfarë hapëm për ju, ndërkohë që punonjësit paguhen me 3 turne me 270 mijë lekë të vjetra.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

‘Akuzohet per mashtrim ordiner ndrikull Reformato!

Ertv nuk lejon as foto!

Ky eshte shteti i ndrikullave dhe kumbareve te droges

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Zoti Berisha, jemi nga fabrika e kepuces ne korce . Kete fabrike e ka hapur nje super miliarder italian qe nuk po ja permend emrin dhe vjen sot ne korce krye hajdutja Belinda Balluku dhe mburet qe ja shikoni se cfar ju hapem ne. Punojme me 3 turne per 27.000 lek te qelbura dhe kjo tallet hapur me ne. Mezi kemi hyre nga 8 makinat qe e shoqeronin hajduten e 94 mln€. Nuk na lejoheshin fotot sepse nuk ishte e nevojshme tha nje bodyguard sepse ishte ERTV dhe i bente te gjitha montazhet. Detyruan punetoret te flasin mire ose ne te kundert do te pushoheshin nga puna. Anonim te lutem’

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali kurva15/07/2019 12:48

Kanceri ne miter !

Gramoz13/07/2019 23:48

Mis Ballukja gruaja e masturbuesit me te famshem ne Shqiperi Koli Balla qorrit me gjuhen me te gjate ne bote ngulur thelle ne zorren e trashe te Edver Taqi Mutacakut!

Fara hisllit13/07/2019 18:52

Si tha Enver Hoxha Beqir balluku nji m muti.

Shto koment

Denonco