'Erion Veliaj si shkollë intrige'/ Malltezi publikon dokumentet: Ja si e sulmoi kryebashkiaku i Tiranës Ramën...

'Erion Veliaj si shkollë intrige'/ Malltezi publikon dokumentet: Ja si e sulmoi kryebashkiaku i Tiranës Ramën...

17:25, 13/07/2019

Kreu i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike,  Jamarbër Malltezi nxjerr zbuluar intrigat e kreut të bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, në lidhje me prishjen e godinës 4-atëshe pranë ish-stadiumit kombëtar ‘Qemal Stafa’.

Përmes një postimi në Facebook, Malltezi ngre edhe probleme të tjera, teksa shkruan: “A ka faj Edvini i shkretë që nganjëherë i shkon mendja ta varë majë peme? Por po të dojë të bëjë një gjë të mirë, urdhëro të prishe lokalin San Giovani mu brenda Parkut të Madh, që i përket Fidelit të Partisë”.

Postimi i plotë:

Erion veliaj si shkolle intrige. Doli dje dhe kinse sulmoi PD “cibani i Lulit” KURSE ne te vertete e dinte qe PD dhe mediat do i tregonin te verteten qe

(1) lejen absurde e kish dhene Rama, (2) legazimin e kish bo Rama & Zoti Lam perkundrejt kollitjes, (3) pagesat leku-leter ia kish dorovit Shkreli i Rames, etj. PRA kinse sulmoi Lulin, POR Mediat dhe PD treguan qe ishin pislleqe te Rames!!! A ka faj Edvini i shkrete qe nganjehere i shkon mendja ta vare maje peme? Por po te doje te beje nje gje te mire, urdhero te prishe lokalin San Giovani mu brenda Parkut te Madh, qe i perket Fidelit te Partise dhe qe ka zaptuar edhe per parkime edhe lokal mes Tiranes dhe nuk lejon punonjesit e Bashkise as te ujisin shkurret. POR ta prishe e ta ktheje ne Park, jo ta prishe per te ndertuar 22 kateshe si aferat me vjedhje toke dhe prishje parku tek ish Parku ne Rrugen e Kavajes. Nese prish babezine ne hyrje te parkut per tia lene park qytetareve dal une e i them faleminderit, por a e ben dot?

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco