FOTO-EMRAT/ Humor në rrjetet sociale, ja anëtarët e Gjykatës Kushtetuese të Rilindjes

FOTO-EMRAT/ Humor në rrjetet sociale, ja anëtarët e Gjykatës Kushtetuese të Rilindjes

18:27, 12/07/2019

Mungesa e Gjykatës Kushtetuese e ka rritur krizën politike dhe institucionale në vend.

Mazhoranca pretendon se, shumë shpejt kjo gjykatë, që pushon prej rreth 2 vjetësh, do të ngrihet, por nuk ka dhënë afat se kur.

Fotoja më poshtë që po qarkullon në rrjetet sociale, jep një ide se kush do të jenë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese.

Sipas memes që po qarkullon në rrjet, kryetar i Gjykatës do të jetë kryeministri Edi Rama, ndërsa anëtarë kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, dy zëdhënësit e Ramës, Taulant Balla dhe Elisa Spiropali dhe ministrja e drejtësisë Etilda Gjonin.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco