Raporti i DASH/ Pyetja e analistit: A doni më për Rilindjen e Skënderbeut dhe Mamicës?!

Raporti i DASH/ Pyetja e analistit: A doni më për Rilindjen e Skënderbeut dhe Mamicës?!

21:42, 11/07/2019

Departamenti i Shtetit publikoi një tjetër raport me nota kritika për qeverisjen në Shqipëri.

Ditën e sotme u publikua raporti për Klimën e Investimeve në Botë.

Sa i përket Shqipërisë, në raport thuhet se Shqipëria është një vend i vështirë për të bërë biznes.

Ndërkohë që sipas DASH, Shqipëria është vendi më i korruptuar në Ballkan dhe Europë.

Lidhur me këtë vjen edhe reagimi i analistit që jeton në SHBA, Ilir Demalia.

“A doni më për Rilindjen e Skënderbeut dhe Mamicës?!

State Department report për 2019 e perkufizon Shqipërinë si vendin më të korroptuar në Europë, si qeveri dhe sistem gjyqësor i kapur dhe në bashkëpunim më krimin e organizuar, trafiqet e droges, prostitucionit dhe pastrimit të parasë së krimit”, shkruan Demalia në reagimin e tij.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alban Tirana11/07/2019 22:29

Jo jo gënjen DASH, shqipëria është "Fanar ndriçues në Europë", sepse ka udhëheqësin botëror që quhet Edvin Rama, këtë birë të popullit trim dhe liridashës shqiptarë që për parimet e partisë Nënë që quhet Rilindje edhe barë do të hamë dhe parimet marxiste-leniniste të PSSH me në krye udhëheqësin legjendar Edvinaqis Kristaqis Ramaqis nuk i shkelim. Rroftë udhëheqsi ynë i lavdishëm.

Alban Tirana11/07/2019 22:28

Jo jo gënjen DASH, shqipëria është "Fanar ndriçues në Europë", sepse ka udhëheqësin botëror që quhet Edvin Rama, këtë birë të popullit trim dhe liridashës shqiptarë që për parimet e partisë Nënë që quhet Rilindje edhe barë do të hamë dhe parimet marxiste-leniniste të PSSH me në krye udhëheqësin legjendar Edvinaqis Kristaqis Ramaqis nuk i shkelim. Rroftë udhëheqsi ynë i lavdishëm.

Shto koment

Denonco