Hetimi për shkarkimin e Metës, Braimllari: Komisioni hetimor grup i strukturuar kriminal

Hetimi për shkarkimin e Metës, Braimllari: Komisioni hetimor grup i strukturuar kriminal

11:48, 11/07/2019

Nga Endrit Braimllari/

Komisioni hetimor, grup i strukturuar kriminal. Ulsi Manja, kryetar komisioni i kapur në përgjime zyrtare të prokurorisë duke ofruar pozicion pune më të lartë shefit të policisë pasi ky i kishte shërbyer në fushatën e Dibrës. 

Ulsiu i thoshte: “ti je për më nalt, me kap ndonje gjë të madhe se na duhesh”. 

Për ç’fare i duhesh Ulsiut për të ndarë paratë e trafiqeve?! Ulsiu sot duhet të ishte nën hetim pa imunitet dhe në arrest nëse do kishim një Prokurori të Pavarur dhe jo të emëruar nga Ulsiu. Prandaj Ulsiu me 18 dhjetor, kur votohej në kundërshtim me Kushtetutën për Prokurorin e Përgjithshem ishte aq shume aktiv dhe e mbronte me zell të madh. 

Mos u shqeteso Ulsi, dosja 184 do hetohet por jo nga shoqja jote por nga një drejtësi e pavarur.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz11/07/2019 15:09

Ça i ka katnari Ulsi 10 vjet burg per partine? Ridhjerja te jete e forte pa katnare si Ulsiu dhe Tualeti ka me shumice ky vend.

Shto koment

Denonco