FOTO TRONDITËSE nga farsa e 30 qershorit/ Ja si Policia mbushi kutitë me kallash në krahë

FOTO TRONDITËSE nga farsa e 30 qershorit/ Ja si Policia mbushi kutitë me kallash në krahë

22:01, 10/07/2019

Ish-deputetja Albana Vokshi ka publikuar për herë të parë sonte në emisionin “Open” në Top Channel,  foto se si Policia e Shtetit ka hyrë në qendrat zgjedhore në votimet e 30 qershorit duke mbushur kutitë.

Siç shikohet edhe nga fotot në kundërshtim me çdo ligj të Policisë së Shtetitm efektivët e policisë jo vetëm kanë hyrë në ambientet e qendrave zgjedhore, por kanë qenë të pajisur edhe me armë zjarri.

Të gjithë këto materiale Partia Demokratike dhe Opozita e Bashkuar do tia kalojë nëpërmjet një dosje misionit të OSBE-ODHIR që do të përgatisë edhe raportin përfundimtar të votimeve të 30 qershorit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco