Skandali i 11/ Edhe në Bulqizë 572 vota më shumë se votues

Skandali i 11/ Edhe në Bulqizë 572 vota më shumë se votues

11:48, 01/07/2019

Në një tjetër bashki është zbuluar skandali i mbushjes së kutive.

Bashkia e Bulqizës ku fituar kandidati i PS-së, Lefter Alla janë mbushur kutitë.

Në këtë bashki ka përfunduar numërimi i votave në 55 kutitë.

Edhe këtu plani i lënë nga partia është tejkaluar.

Image

Por edhe në këtë bashki kanë konkurruar dy kandidatë, Lefter Alla nga PS dhe Ilir Balla nga Bindja e Patozit.

Lefter Alla i PS-së ka marrë 7529 vota, ndërsa kandidati i Bindjes 543 vota.

Të dy bashkë kanë marrë 8072 vota, ose thënë ndryshe 572 vota më shumë se sa kanë votuar qytetarët, shifër që është 7500.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco