Skandali i dhjetë/ Edhe në Selenicë kutitë kanë më shumë vota se votues

Skandali i dhjetë/ Edhe në Selenicë kutitë kanë më shumë vota se votues

11:30, 01/07/2019

Nuk kanë të ndalur skandalet e votimeve monopartiake të Edi Ramës.

Duke krahasuar shifrat zyrtare të KQZ-së për pjesëmarrjen në votime dhe me votat që janë gjetur në kutitë e zonave ku kanë përfunduar numërimet, dalin vota më shumë se qytetarë.

Bashkia e Selenicës është e dhjeta që SYRI.net ka zbuluar se votat e hedhura në kuti janë më shumë se votues.

Image

Në Selenisë në kuti janë gjetur 6293 vota.

Ndërkohë sipas të dhënave zyrtare nga KQZ-ja për pjesëmarrjen në zgjedhje në këtë bashki kanë votuar 6200 qytetarë.

Në këtë bashki janë gjetur 93 vota më shumë se votues.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco