Skandali i nëntë/ Edhe në Gramsh votat për partinë, mbushen kutitë

Skandali i nëntë/ Edhe në Gramsh votat për partinë, mbushen kutitë

11:25, 01/07/2019

Vazhdojnë skandalet e votimeve monopartiake të Edi Ramës.

Kutitë janë mbushur nga komisionerët socialistë, duke plotësuar dhe tejkaluar planet që partia u kishte lënë detyrë.

Në Gramsh janë gjetur 129 vota më shumë se sa qytetarë kanë votuar.

Por në këtë bashki ka një specifikë pasi votat janë ndarë mes kandidatit të Edi Ramës Klodian Taçe dhe Sabri Ibrahimi i Bindjes së Astrit Patozit.

Image

8,471 vota ka marrë kandidati i Edi Ramës,  e 605 vota ka marrë kandidati i Bindjes.

Në total në këtë bashki kanë votuar 8947 qytetarë, por janë gjetur në kuti 9076 vota të vlefshme.

Në këtë bashki ka 129 vota më shumë se votues.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco