Skandali i shtatë/ Në Lushnje kandidati i Ramës merr 846 vota më shumë se votues

Skandali i shtatë/ Në Lushnje kandidati i Ramës merr 846 vota më shumë se votues

10:58, 01/07/2019

Vijojnë skandalet e votimeve monopartiake të Edi Ramës.

Sipas të dhënave zyrtare të bëra publike nga KQZ-ja në Lushnje kanë marrë pjesë 27243 votues.

Image

Por në përfundim të numërimit të kutive të votimit, kandidati i Edi Ramës, Fatos Tushe ka marrë 28,086.

I bie që në kutitë e votimit komisionerët e PS-së kanë hedhur 846 vota më shumë se votues.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Kujdes01/07/2019 11:18

Mor' po ç'bëhet kështu: na mbyti injoranca si nëpër parti dhe nëpër media, që s'dinë as veprimet aritmetike më elementare. Nëse janë deklaruar shifrat që shkruani, atëherë diferenca nuk është 846, por 843. Natyrisht, kjo nuk e ç'bën meritën e skandalit...

Shto koment

Denonco