Votimet monopartiake/ Urdhëri: Kush nuk ka gishtin e lyer me bojë, të largohet!

Votimet monopartiake/ Urdhëri: Kush nuk ka gishtin e lyer me bojë, të largohet!

09:20, 01/07/2019

Sot në të gjitha ministritë, institucionet, ndërmarrjet e tjera shtetërore, të cilat administrohen dhe varen nga qeveria, përfshirë edhe bashkitë e PS-së para 30 qershorit, ka filluar kontrolli se kush ka votuar apo jo diten e djeshme me 30 qershor.

Kontrolli përfshin të gjithë pa përjashtim. Kush nuk ka gishtin tregues të lyer me bojën e qendrës së votimit, do përjashtohet nga puna në shtet.

Gjithashtu po kontrollohen krejt Policia e Shtetit, garda dhe institucionet e tjera.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco