Meta: Axhenda ime jo 'Rama Ik', por 'Edi Reflekto!'

Meta: Axhenda ime jo 'Rama Ik', por 'Edi Reflekto!'

14:53, 27/06/2019

I pyetur nga gazetarët në lidhje me reagimin e Edi Ramës, i cili nuk e njeh dekretin e ri të datës së zgjedhjeve, Presidenti Ilir Meta është shprehur se nuk duhet që populli të ndahet.

Pyetje: Po Rama e ka kundërshtuar datën e re të zgjedhjeve

Meta: Unë shpresoj në reflektimin e të gjithëve. Se cili është qëndrimi i Ramës është i tiji në raport me paqen sociale.

Axhenda ime nuk është Rama ik, por Edi reflekto! Jo provokime të një shteti paralel.

Ju kujtoni se unë jam kaq i pashpresë që ai nuk do të reflektojë?!

Kemi orë, kemi ditë. Sepse të gjithë shqiptarët janë të shqetësuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari27/06/2019 15:14

Bravo te qofte, o Edver Kristaq Rama! Keshtu e duan shqiptaret! Le te zgurdullojne syte tani Berisha, Meta, Basha, Kryemadhi, Vasili, Shehi, Mediu dhe i gjithe populli opozitar le t'ia bejne ciu-ciu neper sheshe e mejdane paqesore. A e pate se cfare ben rilindasit komuniste ne 21 janar? I vune zjarrin Tiranes dhe per pak edhe kryeministrise. Te lumte o Edver! E zbatove ate qe te deshte trapi. Cfare nuk po iu ben shqiptareve!!! Disa zvarriten rrugeve pa pune e pa buke, disave i nxore nga shtepite e tyre me shqelma bytheve duke ua thyer krahet e kembet, e ua prishe fare, 450 mije kane marre arratine nga syte kembet, iken fare nga Shqiperia, nuk po le gje pa vjedhur e grabitur, ata perseri ciu-ciu. Ke te drejte o Edver! Shqiptareve duhet t'ua shkerdhesh nenat qe te thone baba, dhe duhet t'ua shkerdhesh motrat qe te thone vella! Keshtu beri edhe Enveri qysh ne 1945. E beri Shqiperine dhe shqiptaret siç i deshi trapi. Edhe atehere bota bente sehir, si tani. Prandaj pergatituni o shqiptare per nje tjeter 45 vjeçar! Diktaturen moderne! Ne vend te Haxhi Lleshit tani do te kemi Ymer Lalen, ne vend te Shefqet Pecit, kemi Termetin, ne vend te Adil Çarcanit kemi Taulantin, te tjeret i gjeni vete, qe te mos zgjatem. Por vetem do te shtoj edhe mbeshtetjen e bythelepiresave te peshtire te gazetarise dhe televizioneve, mender opinionistet dhe lango-analistet e felliqur qe i sherbejne me zell te madh partise dhe udheheqesit karallo. Pra Enveri u ngjall! Edveri e ktheu Shqiperine si Rusia e Putinit dhe Evropes dhe SHBA i thote: Luli eshte pro rus! Ta mbajme me shendet, sepse ky popull keshtu e do dhe e meriton vertete! Rrofte Edveri yne!

Beni27/06/2019 15:10

Po kryeministri ti beje zgjedhjet ne 30qershor dhe opozta ne 13 tetore

Shto koment

Denonco