Nuk shkoi në takim me Metën, egërsohet Rama: Votimet në 30 qershor

Nuk shkoi në takim me Metën, egërsohet Rama: Votimet në 30 qershor

14:08, 27/06/2019

Kryeministri, Edi Rama, jo vetëm refuzoi ftesën e Presidentit Ilir Meta për diskutime por edhe e ka sulmuar atë në distancë duke deklaruar se sot selia e opozitës rrugore është Presidenca e Republikës.

'Zyrtare sot: Selia e opozitës rrugore është Presidenca e Republikës dhe udhëheqësi i katër galaktikëve të shtabit të revolucionit imagjinar për të mbrojtur me dhunë republikën e votën e popullit nga vetë populli, është vetë ai, Salvator Haxhi Qametaj. Çfarë karnevalesh politike, shkruan Edi Rama ne nje postim te tij. 

Ndërkohë që paralajmëron se me qetësi dhe dashuri do t'u japin një mesazh kumbues të dielën duke lënë të kuptohet se ai do të bëjë zgjedhje me partinë e tij ashtu siç bënin eterit e rilindjes kohë më parë.

'Qeshni me ta dhe me qetësi e dashuri t’u japim një mesazh kumbues të dielën,duke votuar ose mosvotuar, por duke qenë të gjithë bashkë në një mendje se Shqipëria s’mund të jetë kurrë, një shesh për përsheshin e gatuar tërë këta muaj, të cilin duhet ta hanë ata që na e servirën', perfundon Rama mesazhet e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz27/06/2019 14:44

O ty te q.....n qent e rruges, o Edver mutacaku! Lidhi mir poturet me dat 30, se mos te rrjedhi muti posht ke komet o lepur i shoqeruar me 2000 polic!!!

Shqiptari27/06/2019 14:38

Bravo te qofte, o Edver Kristaq Rama! Keshtu e duan shqiptaret! Le te zgurdullojne syte tani Berisha, Meta, Basha, Kryemadhi, Vasili, Shehi, Mediu dhe i gjithe populli opozitar le t'ia bejne ciu-ciu neper sheshe e mejdane paqesore. A e pate se cfare ben rilindasit komuniste ne 21 janar? I vune zjarrin Tiranes dhe per pak edhe kryeministrise. Te lumte o Edver! E zbatove ate qe te deshte trapi. Cfare nuk po iu ben shqiptareve!!! Disa zvarriten rrugeve pa pune e pa buke, disave i nxore nga shtepite e tyre me shqelma bytheve duke ua thyer krahet e kembet, e ua prishe fare, 450 mije kane marre arratine nga syte kembet, iken fare nga Shqiperia, nuk po le gje pa vjedhur e grabitur, ata perseri ciu-ciu. Ke te drejte o Edver! Shqiptareve duhet t'ua shkerdhesh nenat qe te thone baba, dhe duhet t'ua shkerdhesh motrat qe te thone vella! Keshtu beri edhe Enveri qysh ne 1945. E beri Shqiperine dhe shqiptaret siç i deshi trapi. Edhe atehere bota bente sehir, si tani. Prandaj pergatituni o shqiptare per nje tjeter 45 vjeçar! Diktaturen moderne! Ne vend te Haxhi Lleshit tani do te kemi Ymer Lalen, ne vend te Shefqet Pecit, kemi Termetin, ne vend te Adil Çarcanit kemi Taulantin, te tjeret i gjeni vete, qe te mos zgjatem. Por vetem do te shtoj edhe mbeshtetjen e bythelepiresave te peshtire te gazetarise dhe televizioneve, mender opinionistet dhe lango-analistet e felliqur qe i sherbejne me zell te madh partise dhe udheheqesit karallo. Pra Enveri u ngjall! Edveri e ktheu Shqiperine si Rusia e Putinit dhe Evropes dhe SHBA i thote: Luli eshte pro rus! Ta mbajme me shendet, sepse ky popull keshtu e do dhe e meriton vertete! Rrofte Edveri yne!

Higgins27/06/2019 14:28

O Zot, na fal per mekatet qe kemi bere dhe mbyllja gojen ketij lugati te lutem????! Na shpeto nga ky demon! Te falenderon populli i vertete i Skenderbeut , i Nene Terezes????!

Shto koment

Denonco