FOTO/ Përplasja në Elbasan, qytetarët në mbrojtje të demokracisë, policia në mbrojtje të Ramës

FOTO/ Përplasja në Elbasan, qytetarët në mbrojtje të demokracisë, policia në mbrojtje të Ramës

23:18, 26/06/2019

Mijëra qytetarë në Elbasan janë ngritur në protestë kundër Ramës, duke u përplasur edhe me forcat e policisë, të ardhura nga disa rrethe në mbrojtje të kryeministrit Rama.

Me pankarta, “Rama ik”, ata kërkuan largimin e qeverisë dhe kundër zgjedhjeve monopartiake të 30 qershorit.

“Përplasja me policinë sot në Elbasan”, shkruan nënkryetari i PD-së teksa poston edhe imazhe nga protesta e sotme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco