Denoncimi/ Rilindja 3 milionë lekë për çdo furgon që shpërndan materiale zgjedhore

Denoncimi/ Rilindja 3 milionë lekë për çdo furgon që shpërndan materiale zgjedhore

23:05, 26/06/2019

Të frikësuar se procesi farsë i 30 qershorit do tu dështojë, Rilindja nuk po kursehet në para.

Sipas denoncimit të një qytetari, në qytetin e Durrësit, shtabi elektoral i PS-së po kërkon furgonë me qira për transportin dhe shpërndarjen e materialeve zgjedhore.

Dhe shifrat janë me të vërtetë të kripura.

“Po kërkojnë furgona për shpërndarjen e materialeve zgjedhore. 1 milion për Durrësin qytet dhe 3 milionë për fshatin”, shkruan qytetari në denoncimin e tij.

Pas vendimit për t’ia dhënë privatit ambjentet e KZAZ-ve, kjo është lëvizja e rradhës e Rilindjes. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco