Çmendet Petro Koçi: KiE është ruse

Çmendet Petro Koçi: KiE është ruse

16:50, 26/06/2019

Anulimi i delegacionit të Këshillit të Europës per zgjedhjet e 30 qerrshorit ka sjelle reagime te forta, sidomos tek 'ushtaret' e Edi Rames.

Zv/ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Petro Koçi ka reaguar kundër vendimit të Këshillit të Evropës për të tërhequr vëzhguesit për votimet e 30 qershorit.

‘Këshilli i Europës një organizatë në të cilën sapo është rikthyer Rusia’, shkruan Koçi në një postim në ‘Facebook’.

Rusia u rikthye në Këshillin e Evropës pasi pezullimit që ishte bërë për shkak të aneksimit të Krimesë, territor i Ukrainës.

Reagimi i Koçit vjen pasi Kongresi Autoriteteve Lokale dhe Rajonale në Këshillin e Europës, për arsye sigurie vendosi tërheqjen e vëzhguesve të planifikuar për të sjellë në Shqipëri më 30 Qershor. Ky vendim i është përcjellë zyrës së Këshillit Europian në Tiranë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ani26/06/2019 19:53

Ty mor kokrra e legenit qe edhe kur iken nga Fieri per ne Tirane me makinen tende personale qendron qe te marresh pastagjer duke ju mare nga 4000 deri 5000 leke (te vjetra )si taksist.Ty pra ta qi...ft KINA e madhe nanen.Je z/minister i Republikes surrati yt.Ty mor pederast as ata te LKPD -se nuk te pranojne ne mesin e tyre.Çfare na ka gjete ,po si nuk kapim kallaçin e t'ju q...i..j...m ropt ketyre mostrave.

Mehmed26/06/2019 19:11

Monstra te pjelles vete,enveri puthej me jugosllav e rus sbashku me ata vriste Shqiptar anti komuniste.bashkpunoi me te gjithe anmiqt e Shqipnis ardhi ne pushtet me ndihmen e jugosllave,Na quante serbo fila trathetar e cfar jo tjeter epitetesh nga me te ndyrat! Rilindja e ripjelles llojit vete vazhdon traditen kriminele e trathetare te baballarve.

Maloku26/06/2019 19:09

Ka te drejte Petrua. Ai e di me mire sepse eshte vete ARI RUS.

altini26/06/2019 18:04

Shkodranet e kane nje fjale per keto raste "te hypte vetja ne qejf".

Ardian balla26/06/2019 17:41

Vcse realitetin asgje me shum

Cudi !26/06/2019 17:38

Domethene Petro Koci eshte i cmendur kur quan KiE nje organizate ruse, ndersa PD eshte normale kur akuzon OSBE dhe te gjitha ambasadat ne Shqiperi si te kapura... Si nuk cmenden ndonjehere keta te PD mor aman, por vetem keta te PS u cmendkan...!!!

Man Kukaleshi26/06/2019 17:36

Te qifte rusia ene kina momen ty ene gjithe ripjellsave mavi. Kurv mashkull, ndjese kurvave

Arta26/06/2019 17:29

Petro Koci eshte ky spo Petro Kanari.I lajthiti te gjithe Rilindja.

tironci26/06/2019 17:15

Hahahahahaha koqja kanarit

Alisa CAZIMI26/06/2019 17:02

Petro eshte nje plehre....te gjithe Ruse dalin tani.

liu26/06/2019 17:01

he ! shkrujne kunder rusise gjith ata cunat e atyne qe jan shkollu ne rusi e te vritshin per xha leninin e bab stalinim. a ju jeni pjella kriminelash e bab po mjer per ne qe ngelem kti

liu26/06/2019 17:00

he ! shkrujne kunder rusise gjith ata cunat e atyne qe jan shkollu ne rusi e te vritshin per xha leninin e bab stalinim. a ju jeni pjella kriminelash e bab po mjer per ne qe ngelem kti

Shto koment

Denonco